منجی دوازدهم | مهدویت"کلیپ"عکس نوشته"متن کوتاه"امام زمان

منو

“اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج” از ابداعات آقای احمدی نژاد است؟!

بعضی در پیامها و گفتارهاشون ادعا میکنند آنچه بر سر زبانها افتاده و در تصاویر و ..آوده میشود با عنوان “اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج” از ابداعات آقای احمدی نژاد رییس جمهور سابق است!
و این دعا از معصوم صادر نشده است!
ضمن اینکه جوابهایی داده شده و به ما امر کردند که حرف خوب  رو از هر کسی باشه قبول کنید خواستیم به صورت مستند و کارشناسی  شده این مطلب رو بیاریم که سند این عبارت دعایی برای مخاطبان مشخص شود.

معنای دعای اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه چیست؟ این دعااز کیست؟ برای چیست؟
این دعا را با این ترکیب نیافتیم جملات این دعا به صورت جدا گانه همان گونه که ذیلا آورده ایم در دعاهای که در رابطه با امام زمان نقل شده آمده است این دو دعا از امام صادق علیه السلام نقل شده است در دعای اول امام صادق علیه السلام دستور به خاوندن دعایی داده اند در تعقیب نماز که درآن تعجیل در فرج ولی خداوند همراه با عافیت وپیروزی از خداوند در خواست شده وسخنی از امام زمان به میان نیامده ولیّ خدا که در این دعا برای اودرخواست فرج شده است میتواند بر هر یک از ائمه صادق باشد در دعای دوم امام صادق میفرماید هر کس میخواهد قائم ما را درک کند این دعا را بخواند .
وَ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ الْعَافِیَهَ وَ النَّصْر(۱) اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی مِنْ أَنْصَارِهِ وَ أَعْوَانِهِ وَ الذَّابِّینَ عَنْهُ وَ الْمُسَارِعِینَ إِلَیْهِ فِی قَضَاءِ حَوَائِجِهِ وَ الْمُحَامِینَ عَنْهُ وَ السَّابِقِینَ إِلَى إِرَادَتِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدِینَ بَیْنَ یَدَیْه‏(۲)
پی نوشت:
۱)مصباح‏ المتهجد ص۵۸

۲)بحارالأنوار ج ۵۳ ص ۹۶

منبع پرسمان دانشجویی
نویسنده :  جواد رحیمی

2 thoughts on "“اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج” از ابداعات آقای احمدی نژاد است؟!"

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 11 =