“اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج” از ابداعات آقای احمدی نژاد است؟!

بعضی در پیامها و گفتارهاشون ادعا میکنند آنچه بر سر زبانها افتاده و در تصاویر و ..آوده میشود با عنوان “اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج” از ابداعات آقای احمدی نژاد رییس جمهور سابق است!
و این دعا از معصوم صادر نشده است!
ضمن اینکه جوابهایی داده شده و به ما امر کردند که حرف خوب  رو از هر کسی باشه قبول کنید خواستیم به صورت مستند و کارشناسی  شده این مطلب رو بیاریم که سند این عبارت دعایی برای مخاطبان مشخص شود.

معنای دعای اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه چیست؟ این دعااز کیست؟ برای چیست؟
این دعا را با این ترکیب نیافتیم جملات این دعا به صورت جدا گانه همان گونه که ذیلا آورده ایم در دعاهای که در رابطه با امام زمان نقل شده آمده است این دو دعا از امام صادق علیه السلام نقل شده است در دعای اول امام صادق علیه السلام دستور به خاوندن دعایی داده اند در تعقیب نماز که درآن تعجیل در فرج ولی خداوند همراه با عافیت وپیروزی از خداوند در خواست شده وسخنی از امام زمان به میان نیامده ولیّ خدا که در این دعا برای اودرخواست فرج شده است میتواند بر هر یک از ائمه صادق باشد در دعای دوم امام صادق میفرماید هر کس میخواهد قائم ما را درک کند این دعا را بخواند .
وَ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ الْعَافِیَهَ وَ النَّصْر(۱) اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی مِنْ أَنْصَارِهِ وَ أَعْوَانِهِ وَ الذَّابِّینَ عَنْهُ وَ الْمُسَارِعِینَ إِلَیْهِ فِی قَضَاءِ حَوَائِجِهِ وَ الْمُحَامِینَ عَنْهُ وَ السَّابِقِینَ إِلَى إِرَادَتِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدِینَ بَیْنَ یَدَیْه‏(۲)
پی نوشت:
۱)مصباح‏ المتهجد ص۵۸

۲)بحارالأنوار ج ۵۳ ص ۹۶

منبع پرسمان دانشجویی

نظرات (8)

  خب چرا دعای اول را فارسی ان که همان ترجمه دعای گفته شده توسط احمد نژاد است را عربی ان را ننوشتی! بعد میای دعای دوم را عربی ان را می نویسی!!!! یه سر سوزن تقوی شمارا بس

  برای کوبیدن اقای احمدینژاد که واقعا انسان شایسته ای هستند بر خلاف بعضیهای دیگر حتی برای دعا خوان این مردم شما برنامه چیدید؟؟؟؟

  این کار درست نیست مضمون دعا برای امام عصر (عج) است حلا چه فرقی میکند از ترکیب چند دعا باشد یا نباشد.

  احمدینژاد با شما ها چه کرده که اینقدر با او دشمن هستید؟؟؟؟؟

  کاری نکنیم که امام زمان از ما نفرت پیدا کند.

  خراب کردن دیگران انهم بخاطر عشق به دیگری انهم به اسم کار امام زمانی کاری بسیار زشت و نا پسند است و موجب ناراحتی امام نیز خواهد شد.

  جناب بیات!!!
  جنابعالی در بیان فارسی محاوره هم بشدت چپر تشریف داری ،
  اونوقت میای از دعای عربی !! آقای دکتر احمدی نژاد ایراد میگیری ؟!
  نمیری از اینهمه بغض و کینه و حسد !!!

  بعد ازجنگ تحمیلی تنها رئیس جمهوری که توانست عدالت را برقرار کنه آقای دکتر احمدی نژاد
  بود که امیدوارم دوباره برای برقراری مجدد عدالت
  برگردد الهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه.

  سلام
  دعای بسیار جامع و مختصری ست
  همه اش قرآنی ست و حرفهای خوب و معنی دار
  مهم تر از اینها، تفکر و عملکرد آقای دکتر احمدی نژاد است که نزدیکترین تفکرها به خداست .
  خدا حافظشان باشد

  دوستان سلام. توجه داشته باشید بحث نقد عملکرد جناب احمدی نژاد دراینجا مطرح نشده که زنده باد و مرده باد راه انداختید. مسئله این هست که دعایی که الان در جامعه جا افتاده اصالت روایی از معصوم دارد یا ندارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *