مهدویت"منجی"امام زمان"موعود"انتظار"متن و عکس مهدوی"شعرمهدوی"مدعیان دروغین مهدویت"انتظار"منتظر"شعرمهدی

می_خوام_با_تو_باشم ۹

asd
– وای خدا روشکر. یعنی کلیه پدرم نیاز به پیوند نداره؟
– نه، اون موقع هم بهتون گفته بودم احتمالش هست نیاز به پیوند باشه.
– ممنون آقای دکتر. تا کی باید بستری باشن؟
– چندروزی باید تحت مراقبت باشن. اما حال عمومیش خوبه و جای نگرانی نیست.

خدایا شکرت، تو این شب میلاد، بهترین عیدی رو بهمون دادی. اگه مشکلم با داداش مسعود هم حل بشه می تونم یه نفس راحتی بکشم.
مسعود یکی از همکارای علی بود. چندماه وقت، میلاد، داداش مسعود، به اعتبار دوستی و رفاقت علی و مسعود، چندین میلیون از علی پول قرض گرفته بود و گفته بود ۵-۶ روزه پس می ده. گرچه مسعود سابقه بد حسابی تا حالا از داداشش ندیده بود اما خیلی به علی گوشزد کرده بود که حتما از میلاد رسید بگیره اما علی رودربایستی کرده بود و رسید نگرفته بود. الان چندین ماه می شد از اون جریان گذشته بوده و میلاد کاملا منکر این شده بود که پول قرض گرفته! و طبق آخرین خبرهای رسیده، میلاد دو سه روزی می شد گم و گور شده بود…

***
– پاشو آقا سجاد، حال باباحیدر هم که شکر خدا خوبه. دیگه اینجا موندنت معنی نداره. پاشو برو دنبال کار و زندگیت. امشب شب میلاد امام حسن محتباست. به این حد گوش کن و بهش عمل کن:
قال علیه السلام: انه قال فی تفسیر قوله «وقفوهم انهم مسئولون » انه لا یجاوز قدما عبد حتی یسئل عن اربع: عن شبابه فیما ابلاه و عمره فیما افناه، و عن ماله من این جمعه،و فیما انفقه، و عن حبنا اهل البیت. (بحار، ج ۴۴، ص ۱۳-۱۲)
امام حسن مجتبی علیه السلام:
در تفسیر آیه شریفه «وقفوهم انهم مسئولون » فرموده اند:
به تحقیق «روز قیامت » هیچ بنده ای قدم از قدم برنمی دارد مگر اینکه نسبت به چهار چیز موردبازجوئی و پرسش قرار می گیرد: از جوانی اش که در چه راهی مصرف نموده و از عمرش که در چه کاری آنرا بکار گرفته از ثروتش که چگونه جمع و در چه راهی مصرف نموده و از دوستی ما اهلبیت و خاندان پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم.

ادامه دارد…

اشتراک گذاری

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.