مهدویت"منجی"امام زمان"موعود"انتظار"متن و عکس مهدوی"شعرمهدوی"مدعیان دروغین مهدویت"انتظار"منتظر"شعرمهدی

به امام زمان چی هدیه بدیم؟

به امام زمان چی هدیه بدیم؟
در پاسخ به این سؤال باید یکی از آداب و وظایف مؤمنان منتظر در عصر غیبت را برشمرد که هدیه کردن ثواب نماز یا قرائت قرآن به امام زمان علیه السلام، است . همانطور هر یک از ما برای نشان دادن علاقه و محبت خود به دیگران، کلمات محبت آمیز بر زبان می آوریم، به دیدارشان می رویم یا به آنان هدیه می دهیم تا از دوستی و محبت متقابل آنها برخوردار شویم، با بر زبان آوردن آیات زیبای قرآن یا عبارات و آیات نماز، عشق و علاقه قلبی خویش را به مولایمان حضرت صاحب الزمان (ع) هدیه می کنیم تا از محبت و دوستی آن امام بزرگوار بیشتر بهره مند گردیم . چنانکه نقل است در زمان امام حسن مجتبی (ع) دخترک خدمتکاری با دسته گلی خوشبو نزد امام آمد و شاخه گلی را به آن حضرت هدیه نمود . امام در مقابل این کار پاداش بزرگی به وی بخشید . سپس در مقابل نگاه متعجب اطرافیان خود فرمود: خداوند به ما دستور داده و فرموده است:

هر گاه کسی شما را ستایش کند شما باید در مقابل به ستایشی بهتر از آن یا مانند آن پاسخ دهید . (۱)

در واقع ائمه معصومین، علیهم السلام، ما از این هدیه ها بی نیازند، همانگونه که دریا از آنچه ابرها بر آن می بارند بی نیاز است . ولی ما بی نیاز نیستیم از اینکه به ایشان هدیه ای تقدیم نماییم .

البته در اینکه نماز مخصوصی به عنوان هدیه به حضرت مهدی یا به یکی از ائمه اطهار، علیهم السلام، به جای آوریم یا سوره ای را به عشق آنان ختم کنیم، هیچ حد و وقت و شماره ای نیست و هر کس به مقدار محبت و توانایی اش به محبوبش هدیه تقدیم می کند و بر حسب طاقتش او را خدمت می نماید . بدون شک نماز و قرآنی که با این نیت آغاز می شود علاوه بر ثواب و پاداشی که برای صاحب آن به همراه دارد، پیوند و ارتباط انسان مومن را با امام غائبش محکم تر می کند که به وسیله آن می تواند به محبوب خویش نزدیک تر شود . چنانکه امام موسی کاظم (ع) در فضیلت آنان که ثواب قرائت و ختم قرآن رابه پیامبر و ائمه اطهار، علیهم السلام، هدیه می کنند، فرموده اند:

پاداش آنان این است که در روز قیامت با ما اهل بیت خواهند بود .

همچنین یکی از معصومین، علیهم السلام، روایت است که فرموده اند:

هر کس ثواب نماز خود (چه واجب و چه مستجب) را برای رسول خدا و امیر المؤمنین و امامان بعد از آن حضرت، علیهم السلام، قرار دهد خداوند ثواب نمازش را آنقدر افزایش می دهد که از شمارش آن نفس قطع می گردد و پیش از آنکه روحش از بدنش برآید به او گفته می شود: هدیه تو به ما رسید پس امروز، روز پاداش و تلافی کردن (نیکیهای) توست . دلت خوش و چشمت روشن باد به آنچه خداوند برایت مهیا فرموده و گوارایت باد آنچه که به آن رسیده ای .

 

پی نوشت:

۱ – سوره نساء ، آیه ۸۶

مآخذ:

۱ . موسوی اصفهانی، سید محمد تقی، مکیال المکارم، ج ۲، صص ۳۷۹ – ۳۷۳

۲ . اکبری، محمود، برگهای زرین (داستانهایی از سیره ائمه معصومین)، ص۱۲۸

 

صوت زیر که مناجات امام زمانی از سید مهدی میرداماد است تقدیم به شما:

 

 

دانلود صوت

اشتراک گذاری
2 دیدگاه ها
 1. ابوالقاسم بابامیرپور می گوید

  مولای مهربان غزل های من!سلام
  سمت زلال اشک من ،آقای من!سلام
  نامت بلند و اوج نگاهت همیشه سبز
  آبی ترین بهانه ی دنیای من!سلام
  ما بی حضور چشم تو اینجا غریبه ایم
  دستی سری تکان بده آقای من!سلام

  ********
  گه گاهی در خلوتم می نویسم،برای او که باید باشد و نیست!
  و این صفحه ای که پرشده از حرف های دل،مثل همیشه موقع امضا،به او رسید!
  منت خدای عزوجل را که این چنین
  گنبد نشین قلب تو ام از قدیم ها
  المستعان بک یا اباصالح المهدی

 2. ناشناس می گوید

  السلام علی المهدی
  صوت طاها وپلنگستون شما اشگ ما را در اورد ایا شما مهدی موعود را تاکنون ندیده اید.من کارتن خوابم وشهرداری حرم عکس مرا به شعبه داده….
  شنیدم که حضرت دچار مالیخولیا شد ومدام که صوت اذان میشنید به کنیز ش میگفت اگه ما نیستیم پس حجت کیست….دیدن به صرف پخش ان صوت فرمانده ان سرزمین مشخص و موضوع دیون ان منادیان است نه احقاق حق در ایات واحادث مستند در بارگاه .ظاهرا دوقدم مقبره هم توسط خارجیها وقف شده به امید رویای …..

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.