مهدویت"منجی"امام زمان"موعود"انتظار"متن و عکس مهدوی"شعرمهدوی"مدعیان دروغین مهدویت"انتظار"منتظر"شعرمهدی

«نابودی دروغ»تکامل اخلاق در عصر ظهور۵۹


«نابودی دروغ»تکامل اخلاق در عصر ظهور۵۹
ناباورانه باید گفت که بدترین صفت برای مومن «دروغ» است. علت ناباورانه بودن این مساله، رواج بیش از حد این رذیله اخلاقی در بین مومنان و مسلمانان است در حالی که در روایات اسلامی به شدت از آن نهی شده است و به هیچ روی برای مومن شایسته و جایز دانسته نشده است. در روایت عجیبی پیامبر می فرماید مومن ممکن است بر اثر هیجان شهوت گاهی مرتکب زنا شود اما هرگز دروغ نمی گوید![۱]

این در حالی است که امروزه در جامعه ما دروغ گفتن از نوشیدن آب راحت تر و از نفس کشیدن رایج تر شده است. امیدواریم روزی این رذیله اخلاقی بزرگ از جامعه ما برچیده شود. به راستی آن روز است که می توان معتقد به وجود جامعه ای مومنانه بود.

در عصر ظهور و حکومت مهدوی اما، به فراخور کمال عقلی و اخلاقی که مومنان می یابند و استدلال های محکمی که به ایشان عرضه می شود و حجتهای روشنی که به آنها منتقل می گردد، رذیله اخلاقی «دروغ» نیز از جامعه آنها برچیده می شود. رسول اکرم (ص) در حدیثی طولانی فرمود: « … پس در این هنگام مهدى (علیه السّلام) قیام می کند و او مردى است از فرزندان علی (ع)؛ خداوند به برکت او دروغ را نابود مى‏کند.»[۲]از این حدیث روشن می شود که حضرت برای از بین بردن دروغ، برنامه ریزی دارد و از برکت وجود او، این هدف محقق می شود.

[۱] بحار الانوار، ج ۶۹، ص ۲۶۳.

[۲] بحار الأنوار، ج ۵۱، ص ۷۵.

اشتراک گذاری

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.