منجی دوازدهم | مهدویت"منجی"امام زمان"موعود"انتظار"متن و عکس مهدوی"شعرمهدوی"مدعیان دروغین مهدویت"انتظار"منتظر"شعرمهدی

منو

«گسترش اسلام در کل جهان»ادیان در عصر ظهور۴۰

«گسترش اسلام در کل جهان»ادیان در عصر ظهور۴۰

در بخش های قبلی از اقبال عموم مردمان جهان به اسلام در عصر ظهور سخن گفته شد. آری در این ایام مبارک همگان از خان گسترده قرآن بهره می برند و چهره حقیقی اسلام برای آنها نمایان می شود. تبلیغات سوء دشمنان پایان می پذیرد و زیبائی و جمال حقیقی دین ما ـ که سالها در پرده تزویر برخی برای عموم نامسمانان ناپیدا و نهان بود ـ هویدا و آشکار می گردد. این مساله در روایات زیادی مورد تاکید قرار گرفته است که برخی از آنها بیان می شوند:

امام صادق علیه السّلام مى‏فرماید: «وقتى قائم ما قیام کند. اهل هیچ دینى باقى نمى ‏ماند مگر این‏که اظهار اسلام مى‏کنند و با ایمان مشهور و معروف مى‏ گردند»[۱]«تا هرکجا که تاریکى شب وارد شود، دین اسلام نفوذ خواهد کرد»[۲]«همه ادیان و مذاهب از روى زمین برداشته مى‏شود و جز دین خالص باقى مى‏ماند».[۳]

البته چنانچه در بخش های قبل بیان شد این روایات دلالت بر «غلبه اسلام» و تبدیل شدن مسلمانان به اکثریت قریب به اتفاق دارند نه «نابودی شرک» و از بین رفتن کامل سایر ادیان. در تعابیر عرفی رایج است که به اکثریت، «تمام» اطلاق می شود؛ مثلا گفته می شود «تمام مردم قم شیعه هستند» در حالی که ممکن است اقلیت ناچیزی از سایر مذاهب نیز در این شهر وجود داشته باشند.

[۱] ارشاد مفید، ح ۲، ص ۳۸۴.

[۲] منتخب الاثر، ح ۵۷، ص ۲۱۲.

[۳] یوم الخلاص، ح ۲، ص ۶۴۹.

نویسنده :  مهدی شجریان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
logo-samandehi