منجی دوازدهم | مهدویت"کلیپ"عکس نوشته"متن کوتاه"امام زمان

منو

۹۶. ادعای سید مصطفی برزنجی

مدعیان دروغین مهدویت

سید مصطفی پسر سید علی برزنجی، از مدعیان مهدویت بود که در کردستان به تبلیغ خود می پرداخت و اکنون بعد از مرگ خود، در غیبت کبری به سر می برد! دو سایت اینترنتی به چهار زبان زنده دنیا به تبلیغ نوشته ها و باورهای این مدعی مهدویت می پردازند که به اعتقاد ساده لوحان معتقد به او، اکنون بعد از کشته شدن در غیبت کبری به سر می برد. وی در سال ۱۹۵۵ میلادی، در روستای «کومه له»، از توابع شهرستان سنگر واقع در شمال استان سلیمانیه عراق متولد شد و در سال ۱۹۸۸ ادعای مهدویت کرد و مردم را به خود فراخواند.

این شخص در سفری به ایران سعی در جلب نظر علمای شیعه کرد که با مخالفت شدید علما رو به رو شد و دوباره به عراق پناه برد و سعی کرد با تحریک احساسات قومی کردهای عراق، جایگاه خود را بین آنها مستحکم نماید. به ادعای برزنجی، کلمات الله از سوی فرشته ای به او الهام شده و این نوشته ها از سوی خداوند برای او فرستاده شده است و تمام آنها نظیر قرآن کریم دارای معجزه بلاغی و محتوائی و … است. نامبرده در اولین پیام فارسی اش به مردم ایران می نویسد: «این پیام اول است به زبان فارسی در عهد ظهور، از این جانب بنده خدا و حجت خدا، امام زمانتان مهدی موعود، برای انس و جن و تمام مکلفین آراسته می گردد، طبق مأموریت خداوند متعال: [که به من فرموده] «کلِّمِ النّاسَ بِما أُنْزِل»

به باور برخی از مردم سنگسر عراق، این مهدی دروغین روزی دوباره ظهور خواهد کرد، البته نه در مکه بلکه در کردستان عراق! (ر.ک: مهدیان دروغین، ۲۹۷ و سایت اینترنتی نامبرده)

پوستر با کیفیت بالاتر

نویسنده :  مهدی شجریان

4 thoughts on "۹۶. ادعای سید مصطفی برزنجی"

 • حسن گفت:

  مهدی عج امام دوازدهم هستند.ایشان دروغ هستند.خدمت مهدی تشرف خیلی ها بردندواسان نیست که کسی خودرا مهدی عج بنامد.شک نداره امام زمان حجت بن حسن عسکری عج هستندوبعدازچندنشانه ظهورخواهندکرد.این شخص دروغ است. مهدی عج برجمال محمدص هستندوندامیشودکه من مهدی عج هستم.مهدی عج مذهب تشیع حقیقت قطعی است.
  انتظارعلمای تشیع وبرخی هم از اهل تسنن برای ظهورمهدی عج حق وحقیقتی قطعی است.یه بنده نیست بگه این همه یقین درتشیع .چراباورندارید

 • شعیب گفت:

  پس چرا امام صادق علیه فرمودند وقتی قائم ما ظهور کند مردم میگویند این چگونه است در حالی که استخوان‌های او پوسیده است از فلان زمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
  و همچنین خیلی از روایات دیگر

 • شعیب گفت:

  خوب چرا امام صادق و امام جعفر علیه سلام میفرمایند وقتی قائم ما قیام کند مردم میگویند این چگونه است در حالی که استخوان‌های او پوسیده است از فلان زمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دوازده =